partnerzy serwisu

 

Portal Bankier.pl

Portal Bankier.pl

BANKIER.PL jest serwisem, stanowiącym źródło informacji z zakresu finansów osobistych, inwestowania, rynków kapitałowych i produktów finansowych. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. Serwis W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl.


PWN – Wydawnictwo Naukowe
Wydawnictwo PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest jednym z najpopularniejszych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Oficyna obchodziła w 2006 roku jubileusz 55-lecia. WN PWN jest najbardziej znanym i największym wydawcą na rynku w kategorii publikacji naukowych. Obecnie nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 książek rocznie. Wiodącymi publikacjami są encyklopedie uniwersalne, słowniki języka polskiego i podręczniki akademickie. Wśród publikacji wydawnictwa szczególne miejsce zajmuje Wielka encyklopedia PWN – największe przedsięwzięcie wydawnicze w Polsce początku XXI wieku. O skali tego przedsięwzięcia świadczą liczby: 140 tysięcy haseł, 135 milionów znaków, 30 tomów wydawanych przez 5 lat co dwa miesiące. W pracach nad encyklopedią wzięli udział najwybitniejsi uczeni, konsultanci i recenzenci, sprawdzony i kompetentny zespół redakcyjny. Ostatni wolumin Wielkiej encyklopedii kończący edycję i zamykający komplet ukazał się w listopadzie 2005 roku. Wielka encyklopedia PWN to pierwsza i jedyna wielotomowa encyklopedia powszechna wydana w niepodległej Rzeczpospolitej, nowoczesna i kompletna, wolna od ingerencji cenzury. PWN od lat publikuje normatywne i opiniotwórcze słowniki języka polskiego. Obecnie wydawnictwo ma największy w Polsce wybór nowoczesnych i aktualnych słowników, które opracowywane są na podstawie Korpusu języka polskiego PWN, elektronicznego zbioru tekstów polskich, który liczy 100 milionów słów w starannie zróżnicowanych tekstach. Ostatnim większym przedsięwzięciem PWN jest opublikowany w 2003 roku Uniwersalny słownik języka polskiego, największy spośród ukończonych słowników ogólnych współczesnej polszczyzny. WN PWN jest też wydawcą słowników dwujęzycznych, niezbędnych do nauki języków obcych na wszystkich poziomach. Na stronach internetowych www.pwn.pl wydawnictwo udostępnia cztery serwisy on-line: encyklopedyczny, słownika języka polskiego, słownika ortograficznego i słownika wyrazów obcych, z których korzystają codziennie setki internautów. Użytkownicy Internetu korzystają również z Translatiki, elektronicznego programu tłumaczącego, a także z poradni językowej, interaktywnych aneksów do podręczników i druku na żądanie. Wydawnictwo Naukowe PWN ma własną księgarnię internetową oraz tradycyjne księgarnie firmowe.

Strona: www.pwn.pl


Wydawnictwo Helion
Wydawnictwo Helion

Helion (literatura informatyczna i fotograficzna) — ponad 2100 wydanych tytułów. To publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania. Książki te są chętnie kupowane zarówno przez ludzi zawodowo związanych z informatyką, jak i osoby, dla których technologie informatyczne i cyfrowe są nieodzownym elementem pracy, nauki czy rozrywki. W sektorze książki informatycznej Helion jest od wielu lat niepodważalnym liderem. Ponad 80% książek komputerowych sprzedawanych rocznie w Polsce to publikacje GW Helion SA.

Strona: www.helion.pl


Wydawnictwo ONEPRESS

Onepress (książki dla biznesu) — w ciągu 3 lat od wprowadzenia marki na rynek Onepress stał się liderem w sektorze poradników dla biznesu i książki ekonomicznej. 560 wydanych tytułów, kierowanych do menedżerów i właścicieli firm, często trafia na listy bestsellerów polskich księgarń i sieci handlowych. To w ramach Onepress wydano książki takich autorów jak Kevin Hogan, Philip Kotler czy Joe Vitale. W ramach tej marki Helion publikuje w Polsce najlepsze książki wydawnictwa Harvard Business Press.

Strona: www.onepress.pl


Wydawnictwo SENSUS

Wydawnictwo Sensus

Sensus (poradniki psychologiczne) – to książki poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i poznania tajników psychiki. W ramach tej marki światło dzienne ujrzało także sporo książek z zakresu psychologii pracy i rozwoju miękkich kompetencji.

Strona: www.sensus.pl


Portal Finansowy – GAZETA BANKOWA

Miesięcznik “Gazeta Bankowa”, to prestiżowe, eleganckie i ekskluzywne źródło wiedzy o finansach dla profesjonalistów – kadry zarządzającej i top managementu w instytucjach finansowych. Tytuł cechuje się fachowością, wysoce specjalistyczną wiedzą, spójnością i konsekwencją w tematyce, opartą na pogłębionej i kompleksowej warstwie merytorycznej. Gazeta Bankowa to głównie obszerne raporty, analizy, wywiady i rankingi, a wszystko to w nowoczesnej formie. Na łamach miesięcznika wypowiadają się specjaliści w swoich dziedzinach, ukazują się prognozy i przewidywania sektora finansowego, prezentowane są wywiady z ludźmi których wypowiedzi mają realny wpływ na stan polskiego świata finansów.
Doświadczona kadra dziennikarska cyklicznie komentuje i zdobywa najbardziej wartościowe informacje z dziedziny świata biznesu. Kontrowersyjne tematy, niebanalne zagadnienia oraz dociekliwość i precyzja prezentowanych wiadomości wyróżnia zespół redakcyjny na tle innych czasopism branżowych.
Na swoją wysoką pozycję i uznaną markę Gazeta Bankowa pracowała i pracuje nieustannie już od ponad 20 lat, a zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań aby poziom miesięcznika był wciąż wysoki.

Strona: www.gb.pl


MANAGER – MANAGEMENT BUSINESS ASSOCATION

Manager - Management Business Assocation

Magazyn MANAGER jest miesięcznikiem o tematyce ekonomiczno biznesowej. Jest ceniony za merytorykę, wysoką jakość oraz za wiarygodne budowanie wizerunku swoich partnerów biznesowych. Przybliża najnowsze trendy światowej ekonomii, opisuje strategie w biznesie, sztukę inwestowania czy nowoczesne technologie. Prezentuje managerów, ich osiągnięcia, a także pogłębione raporty dotyczące poszczególnych dziedzin biznesu. Magazyn MANAGER daje gwarancję wiarygodnych i sprawdzonych informacji zgodnie z zasadą, że MANAGER to tytuł, który zobowiązuje. Czytelnicy to managerowie kadry zarządzającej dużych i średnich firm, pracujący w korporacjach i instytucjach oraz będący przedstawicielami wolnych zawodów. Odpowiadają za strategiczne decyzje, są osobami dynamicznymi, w wieku największej aktywności zawodowej.

Magazyn MANAGER ukazuje się na polskim rynku wydawniczym w nakładzie 53 000 egzemplarzy. Od czerwca 2011 personalizowane wydanie trafia do wszystkich członków Klubu Polskiej Rady Biznesu.

Strona: www.managermba.pl


Dziennik – PULS BIZNESU

Dziennik - Puls Biznesu

"Puls Biznesu" to jedyny dziennik poświęcony wyłącznie tematyce biznesowej w Polsce, jest wiodącym dostawcą wiarygodnej i unikalnej wiedzy dla społeczności biznesowej. "Puls Biznesu dąży do pokazania prawdziwego obrazu rzeczywistości, okazuje wszystkie najważniejsze wydarzenia mające wpływ na warunki działania społeczności biznesowej. Relacjonuje je w taki sposób, aby czytelnik zrozumiał, jak wpływają one na jego firmę, jej otoczenie i przyszłość. Dzięki niezależnym analizom, opiniom, wskazówkom i informacjom o znaczeniu strategicznym Puls Biznesu wspomaga proces podejmowania decyzji. Szanuje i oszczędza czas czytelnika – ze względu na skondensowaną formułę dziennika wystarczy tylko kilkanaście minut na przeczytanie całego wydania. "Puls Biznesu" jest organizatorem licznych konferencji dla środowiska biznesowego. Gośćmi dziennika byli m.in. Madeleine Albright, Robert Kennedy , Steve Forbes, Al. Gore i Bill Clinton. Umożliwiając polskim biznesmenom spotkania ze światowymi autorytetami, wydawca nie zapomina o promocji rodzimych firm. Dla nich organizuje rankingi i plebiscyty (Gazele Biznesu, Filary Polskiej Gospodarki i Giełdowa Spółka Roku), które oceniają rodzime firmy pod kątem tego, w jaki sposób przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Zarówno małe i średnie, jak i duże przedsiębiorstwa mogą zaistnieć w tych prestiżowych tych rankingach, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w polskim świecie biznesu. "Puls Biznesu" wydawany jest przez spółkę Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o. należącą do szwedzkiego koncernu Bonnier Group.

Strona: www.pb.pl


Gazeta  Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP)

Gazeta  Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP)

Gazeta MSP – Małych i Średnich Przedsiębiorstw – ogólnopolski miesięcznik ekonomiczny adresowany do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którego celem jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz informowanie o najważniejszych zmianach zachodzących w samym biznesie.

Strona: www.gazeta-msp.pl


 
Wydawnictwo – STUDIO EMKA

Wydawnictwo Studio Emka

Oficyna Studio EMKA istnieje i działa z powodzeniem już dwudziesty rok. Literatura, która stała się specjalnością naszego Wydawnictwa, nazywana jest, najogólniej rzecz ujmując, literaturą motywacyjną. Sekretem powodzenia książek z kręgu tej literatury jest życiowa mądrość ich twórców, wielka siła argumentacji, hołdowanie wiedzy, niekłamana chęć niesienia pomocy ludziom, wreszcie klarowny, komunikatywny język. Niejednokrotnie napisane wiele lat temu, nic nie straciły na aktualności. Odmieniły życie milionów kobiet i mężczyzn, zarówno dorosłych, jak i wstępujących w dorosłe życie. Udowadniają, że budowanie własnej zamożności to też fach, który tak jak inne umiejętności, znakomicie można opanować mądrze myśląc i skutecznie działając. Wiele z tych książek zyskało niebywałą popularność, ponieważ z rzadką przenikliwością wskazują źródła naszych problemów. Uczą nas je rozumieć i rozwiązywać. Dokładnie tak, jak postąpiłby wypróbowany przyjaciel. Dziś w Polsce wyjątkowo trafiają w czas. Jesteśmy tymi wyborami i dokonaniami edytorskimi usatysfakcjonowani. Jednak to, co cieszy najbardziej, to przekonanie, że nasze książki trafiają do ludzi i są im potrzebne. Że są dla wielu z nich książkami ważnymi, lekturami „na miarę czasu”. One uczą żyć i być – w rodzinie, w gronie przyjaciół i w biznesie. Popularyzują, w sposób znakomity, wiedzę ekonomiczną. Bo EMKI ambicją było i jest wpisywanie się z naszymi publikacjami w program edukacyjny społeczeństwa polskiego, a dewizą – tworzenie i publikowanie książek stojących blisko życia i ludzi.

Strona: www.studioemka.com.pl


Dom Wydawniczy „Rebis”

REBIS.PL - Dom Wydawniczy Rebis

Dom Wydawniczy „Rebis” – poznańskie wydawnictwo założone w sierpniu 1990 roku przez Tomasza Szpondera i Tadeusza Zyska. Pod koniec 1993 roku Tadeusz Zysk odszedł z Rebisu, by założyć własne wydawnictwo – Zysk i S-ka.

Strona: www.rebis.com.pl


Portal – INWESTYCJE.PL

Inwestycje.pl to czołowy portal Grupy mediowej Inwestycje.pl, jeden z największych portali finansowych w Polsce. Skierowany jest do biznesmenów, managerów, inwestorów indywidualnych i wszystkich szukających pełnej wiedzy z dziedziny szeroko pojętych finansów i możliwości inwestycyjnych. Sztandarowe działy portalu to Inwestycje Tradycyjne, Alternatywne oraz Biznes. Pozostałe kategorie stanowią uzupełnienie tematyki inwestycji i biznesu. Użytkownicy Inwestycje.pl mogą bezpłatnie korzystać z wielu funkcjonalnych narzędzi. Są to: Pełny serwis giełdowy (aktualności z GPW i New Connect, profile spółek, indeksy giełdowe, notowania funduszy inwestycyjnych, indeksy zagraniczne), Pasaż Finansowy (nowoczesna platforma transakcyjna oferująca sprzedaż online produktów i usług finansowych ponad trzydziestu instytucji). Baza ponad 4000 gotowych projektów domów, ponad 400 000 ogłoszeń kupna i sprzedaży nieruchomości, Mapa, która lokalizuje największe w Polsce inwestycje, czy platforma wymiany pomysłów na dochodowy biznes – stanowią bogate centrum ofert i informacji z rynku nieruchomości w Polsce i na świecie. Portal inwestycje.pl należy do E-financial S.A. Firma specjalizuje się w działaniach medialno – wydawniczych z zakresu biznesu i inwestycji. Spółka jest właścicielem grupy mediowej inwestycje.pl.

Strona: www.inwestycje.pl


Dziennik Przedsiębiorcy

Dziennik Przedsiębiorcy

Najważniejsze informacje dla przedsiębiorców, wsparcie dla przyszłych i początkujących.

Strona: http://dziennikprzedsiebiorcy.pl


Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne jest oficyną publikującą książki naukowe, popularnonaukowe i poradnikowe z zakresu nauk społecznych. Zajmujemy się przede wszystkim psychologią, ale mamy w swojej ofercie także książki z takich dziedzin, jak pedagogika, edukacja, socjologia, logopedia, antropologia i inne. Jakiś czas temu z powodzeniem rozpoczęliśmy też wydawanie serii beletrystycznych. Istniejemy od 1991 roku, co roku publikując około 150 nowości, wznowień i dodruków. Skupiamy wokół siebie grono niekwestionowanych autorytetów, naukowców i praktyków, którzy nie tylko piszą książki przez nas wydawane, ale także inspirują nas do wzmożonej pracy na polu społeczno-kulturowym, czego wyrazem są liczne kampanie społeczne, warsztaty i szkolenia przeprowadzane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.


Kompleksowy Portal Finansowy – Banki.pl

Kompleksowy Portal Finansowy - Banki.pl

Banki.pl to kompleksowy portal finansowy skierowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Został stworzony w 2004 r., a obecnie przeszedł metamorfozę i zwiększył swoją użyteczność dla czytelników. Główne działy portalu zawierają:

  • wyszukiwarkę pozwalająca w szybki i prosty sposób wyszukać bank wraz ze wszystkimi jego oddziałami i ofertami.
  • wyszukiwarka pozwalająca w szybki i prosty sposób wyszukać bankomat oraz określić jego lokalizację na mapie.
  • informacje prasowe dotyczące banków, towarzystw funduszy inwestycyjnych, firm leasingowych i doradztwa finansowego.
  • porównywarkę kursów walut oraz informacje o spreadach walutowych w poszczególnych bankach
  • kalkulatory dla osób prywatnym pozwalające obliczyć m.in.: maksymalną wysokość kredytu, raty kredytu, bezpieczną kwotę kredytu itp
  • porównywarkę ofert banków i firm doradztwa finansowego m.in. w zakresie następujących produktów finansowych: konta osobiste i firmowe, kredyty mieszkaniowe, hipoteczne, gotówkowe, samochodowe i konsolidacyjne, karty kredytowe oraz lokaty.

Banki.pl są częścią Grupy Comperia.pl, pierwszej w Polsce internetowej porównywarki finansowej.